اسباب کی کار سخت و ظاقت فرسایی است و زمانی بسیار سخت‌تر می‌شود که وسایل‌های قابل حمل و جا به جایی بسیار سنگین باشند علاوه بر سنگینی اسبابی گران قیمت و مهم باشد. یخچال وسیله‌ایی است گران قیمت که در حین اثاث کشی باید به آن توجه ویژه‌ایی کرد زیرا ممکن است با یک ضربه کوچک به آن خسارتی بزرگ وارد کنیم درواقع یخچال از وسایلی است که اگر خراب شود یا ضربه ببیند بهتر است به فکر یخچال جدید بود. اما نگرانی همه در حین اثاث کشی نحوه حمل انواع یخچال می‌باشد که در حین جا به جایی و حمل مهم‌ترین نکته را رعایت نکات ایمنی است اما حمل یخچال دارای مراحلی می‌باشد که در ادامه مطلب شما را با این مراحل آشنا خواهیم کرد.

حمل انواع یخچال ، حمل یخچال

حمل انواع یخچال

مراحل حمل انواع یخچال

مهیا کردن یخچال برای حمل

در ابتدا باید یخچال را آماده کنید و اما برای آماده سازی یخچال در ابتدا باید تمامی محتوا داخل یخچال را خالی کنید حتی قفسه یخچال‌ را هم از آن خارج کنید و قفسه‌ها را شسته و تمیز کنید .
سپس یخچال را از برق کشیده تا تمامی قسمت‌هایی که یخ بسته است یخ آن آب شود . بعد از آب شدن این قسمت یخچال را کاملا تمیز کنید. بعد از تمیز کاری یخچال بگذارید یکساعت بماند تا قسمت‌هایی که تمیز کرده‌اید و ممکن کمی مرطوب باشد کاملا خشک شود .

بسته بندی یخچال

برای حمل یخچال ، یخچال را مانند دیگر اثاث باید بسته بندی کنید اگر می‌خواهید قفسه‌ها را داخل یخچال قرار دهید باید آنها را با چسب‌های نواری به صورت محکم بچسبانید اما تا جایی که امکان دارد آنها را در یخچال قرار ندهید بلکه آنها را در پارچه‌ایی و سپس آنها را در کارتن‌هایی مستحکم قرار دهید به گونه‌ایی قرار دهید که به هیچ وجه تکان نخورند .
حالا نوبت به خود یخچالتان می‌رسد که این بستگی به یخچالتان دارد اگر یخچال شما دارای دو درب است آن را خیلی محکم نبندید  زیرا ممکن است درب‌های یخچال از تراز خارج شود و برای بستن آن از طناب استفاده کنید . در کل یخچال‌ها را به گونه‌ایی با طناب ببندید که فقط امنیت آنها تامین شود . شایان به ذکر است درب‌های یخچال را هیچگاه با چسب نواری نبندید زیرا جای چسب بر روی درب یخچال می‌ماند.

حمل یخچال

برای حمل یخچال باید یخچال به صورت عمودی یا همان ایستاده از زمین بلند شود و آن را جا به جا کنید زیرا اگر یخچال را به حالت افقی بگیرید لوله‌هایی که مسئولیت خنک کردن یخچال را دارند ممکن به این لوله‌ها روغن اسپرسو وارد شده پس یخچال نباید به هیچ وجه در حین جا به جایی کج شود . ناگفته نماند اگر قسمت پشتی یخچال را بالا نگهدارید کار صحیحی نمی‌باشد چون بازهم در حین جا به جا کردن دستگاه ممکن است آسیب ببیند . اگر یخچالتان از نوع ساید است حمل آن کاری راحت است زیرا در زیر این یخچال‌ها چرخ‌هایی برای جا به جایی و حرکت وجود دارد . اگر یخچال را با آسانسور جا به جا نمی‌کنید مراقب باشید که به یخچالتان آسیبی وارد نشود.

جمع‌بندی

با نحوه حمل انواع یخچال آشنا شدید اما این کار ، کاری سخت و طاقت فرسات و نیاز به تجربه دارد در غیر این صورت ممکن است آسیبی جدی به یخچال وارد شود.  کاربران گرامی شما می‌توانید حمل انواع دستگاه‌های سنگین را به باربری شهری (میرداماد) بسپارید که تیم متخصص باربری شهری پس حمل انواع بارها کار چیدمان آن را هم انجام می‌دهد این تیم پس از حمل و جا به جایی یخچال کار نصب را هم انجام می‎دهد زیرا برای نصب باید نکاتی همچون : فاصله دیوار از یخچال ، محل نصب دور از وسایل گرمازا ، عدم استفاده از آن به مدت 5 ساعت و ….. را رعایت کنید .
همین حالا در دسته مشتریان منحصر به فرد باربری شهری قرار بگیرید.