بسته بندی و حمل جهیزیه عروس کاری سخت و طاقت فرسا است که این کار دارای اصول خاصی است. پس برای این کار بهتر است از یک شرکت باربری منحصرر به فرد کمک گرفت. هر منطقه برای بردن جهاز به خلنه عروس آداب خاصی را رعایت می‌کنند اما امروزه با روش‌های قدیمی بسیار متفاوت است. در زمان‌های گذشته جهاز عروس فقط شامل اثاثیه اصلی بود اما امروزه بسیار تغییر کرده است. در گذشته اثاثیه‌هایی که خیلی بزرگ نبود را در سینی‌ها بزرگ تزئیین می‌کردند و با لباس محلی به خانه عروس خانم می‎بردند.

امروزه جهیزیه‌ها بسیار زیاد است و بسیار هم ظریف است پس باید برای بسته بندی و جا به جایی جهیزیه عروس بسیار دقت به خرج داد زیرا یک اشتباه کوچک خسارتی دو چندان به اسباب وارد می‌کند. برای آشنایی بیشتر با روش‌های حمل و جا به جایی جهیزیه عروس با ما همراه باشید.

بسته بندی و حمل جهیزیه عروس، باربری شهری

بسته بندی و حمل جهیزیه عروس

مراحل بسته بندی حمل و جهیزیه عروس

1. تهیه لیستی از اثاثیه برای بسته بندی و حمل جهیزیه عروس

در اولین مرحله باید بدانید چه چیزهایی خریده‌اید و قرار است بسته بندی کنید پس در ابتدا دفترچه‌ایی بردارید و هر بخش از دفترچه را به یک نوع  اثاثیه اختصاص دهید. مثلا قسمتی برای لوازم خانگی، قسمتی برای لباس، قسمتی برای سرویس آشپزخانه و….. با این کار اگر اثاثیه‌ایی را فراموش کرده بودید که آیا تهیه کرده‌اید یا خیر خیلی سریع با یک نگاه متوجه خواهید شد که آیا نیاز به خرید است یا خیرهمچنین برای بسته بندی کارتان بسیار راحت است.

2. تمیز کردن اثاثیه

دومین مرحله برای بسته بندی و جا به جایی جهیزیه عروس تمیز کردن اثاثیه است. درست است اکثر اثاثیه تمیز هستند اما ممکن گردی بر روی برخی از آنها نشسته باشد یا به دلیل اینکه مدتی زیادی در جعبه قرار گرفته است نیاز به شستشو داشته باشد. پس برای تمیز کردن و شستشو، ابتدا دستمال‌های نرمی تهیه کنید سپس هر اثاثیه را که نیاز به یک دستمال کشی آرام دارد با دستمال تمیز کنید. اگر وسیله‌ایی نیاز به شستشو دارد با روش خاصی که دارد آن را بشویید تا خراب نشود سپس آن را در یک مکان قرار دهید تا خشک شود.

3. بسته بندی اسباب و اثاثیه

اما مهم‌تری مرحله  در بسته بندی و جا به جایی جهیزیه عروس، همین مرحله است. مرحله‌ایی که با یک اشتباه کوچک بسیاری از اثاثیه‌ها از بین می‌روند برای هر اثاثیه روش بسته بندی خاصی وجود دارد که باید طبق روش خاص خودش پیش رفت اما برای اکثر اثاثیه‌ها جهیزیه عروس کارتن‌های هر وسیله ممکن است کارتن محکم و مقاومی نباشد اگر وسیله شکستنی است اطراف آن حوله و پارچه‌های محکم قرار دهید سپس در جعبه قرار دهید و اطراف آن چسب بزنید درواقع لوازم شکستنی را بهتر است به گونه‌ایی در جعبه قرار دهید که تکان نخورد برای آشنایی بیش‌تر با این مرحله حتما مقالات مربوط به بسته بندی را مطالعه کنید.

4. حمل جهیزیه عروس

اما در این مرحله از بسته بندی حمل و جهیزیه عروس باید بسیار دقت کنید. ماشینی که برای جا به جایی جهیزیه انتخاب می‌کنید بهتر است که سقف و اطراف آن موکت کاری شده باشد. برای جا به جایی اسباب سنگین مسیر را یکبار بررسی کنید که با خطرات پیشرو آشنا شوید. اگر وسایلی کوچک در بین اثاثیه وجود دارد هیچ گاه چند کارتن را روی یکدیگر قرار ندهید با صبر و حوصله تمامی اثاثیه‌ها را جا به جا کنید تا مشکلی بوجود نیاید.

5.چیدمان

آخرین مرحله ، مرحله چیدمان است که بهتر است هر وسیله‌ایی را بسیار جدید بچینید.هر وسیله‌ایی یک روش برای چیدمان دارد به عنوان مثال : مبلمان که خودشش یک زیبایی خاص به خانه می‌دهد که با توجه به طرح مبل و ترکیب طرح منزل بهترین چیدمان را انتخاب کنید. میز ناهار خوری را در مکان مناسبی قرار دهید و آن را تزئیین کنید. پرده‌ایی که برای منزلتان انتخاب می‌کنید یک پرده‌ایی باشد که با لوازمتان هماهنگی داشته باشد. در این مرحله از بسته بندی و حمل  جهیزیه عروس سعی کنید در ابتدا یک طرح زیبا انتخاب کنید سپس چیدمان را آغاز کنید. اگر برای این کار از یک شرکت باربری کمک بگیرید کارتان بسیار راحت است و دیگر هیچ دغدغه‌ایی ندارید.

کار بسته بندی و جا به جایی جهیزیه عروس را به شرکت باربری شهری بسپارید.